Een goed bewaard geheim nr. 15
Inschrijven
Activiteit
Palliam gespreksavond
Datum
Woensdag 5 november 2025
Tijd
Van 20.00 tot 22.00 uur
Locatie
De Roef ~ St. Bartholomeus Herenstraat 47 Voorhout
Bijdrage
Een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld
In de bevestiging zit een linkje
Zodra je je hebt aangemeld ontvang je een bevestiging. Hierin staat een link naar de video over het thema waarover gesproken gaat worden. Door de video te bekijken kun je je voorbereiden op de avond. Van harte aanbevolen!

Een goed bewaard geheim nr. 15
Typ bovenstaande code over.
ontmoeting

Een goed bewaard geheim nr. 15

Het thema van avond nr 15 is:

Opa of oma, zeg jij eens wie ik ben?

Van wie ben je er eentje? In een dorpsachtige setting is dit een vraag die wel eens gesteld wordt. Vaak komen in een dorp bepaalde namen veel voor. Ze zijn typerend voor een dorp of een stad. Je familienaam vertelt iets over jou, van wie je afstamt. Het heeft met jouw identiteit te maken, met waar je geworteld bent. De reismogelijkheden die wij vandaag hebben zijn ongekend. Je vindt een meisje op een vakantie aan de andere kant van de wereld. Je start een gezin, maar jouw kinderen zien jouw vader en moeder maar 1 keer in de vijf jaar? In hoeverre werkt dit door in jouw kinderen kunnen zij bepaalde trekken van zichzelf misschien wat moeilijker plaatsen, terwijl wanneer jouw vader en moeder ze ieder weekend zouden zien zij op deze identiteitsvragen direct een antwoord zouden krijgen. Over het belang van familieverbanden, familieculturen, in een steeds meer versnipperde wereld gaat pastor Huub Flohr met ons in gesprek.

***********

Een goed bewaard geheim, zo wordt de sociale leer van de kerk ook wel genoemd. Paradoxaal genoeg is het ‘geheim’ gewoon te vinden op internet. Waarom heet het dan toch zo? Dat komt omdat de teksten in een nogal lastige taal geschreven zijn. Je moet bijna een studie gevolgd hebben om ze te kunnen begrijpen. Een kleine vertaalslag moet dan ook gemaakt worden zodat zichtbaar wordt dat de sociale leer van de kerk ontzettend actueel is. Want de katholieke kerk heeft een visie op zo’n beetje alles wat zich in onze wereld afspeelt. Op bijv. arbeid, economie, drugs, gezondheidszorg, sport en ga zo maar door. De sociale leer is een manier van kijken naar de wereld vanuit een open en dienstbare houding. Een beetje zo: wij willen dat de wereld een betere wereld wordt en dit is hoe wij erover denken. We zijn benieuwd hoe jij erover denkt.

Omdat Palliam onderdeel is van het netwerk van liefde van het bisdom Rotterdam, zijn deze avonden tot stand gekomen in samenwerking met de parochie van de H. Thomas (regio Alphen). Concreet betekent dit dat de ene avond in onze parochie en de volgende avond in de regio Alphen gehouden zal worden.

Een goed bewaard geheim nr. 15

Pastor Huub Flohr

Huub Flohr is moraal theoloog en geeft leiding aan het pastorale team van de Sint Christoffelparochie in de Rotterdamse regio. Huub houdt van muziek maken en heeft een vrolijke kijk op het ‘gelovige’ leven.